• Slider numer 1
 • Slider numer 2
 • Slider numer 3

Trening uważności i radzenia ze stresem

Czas spotkania 8 h.

Grupa docelowa:

                Program spotkania skierowany jest praktycznie do każdego. Takie stwierdzenie jest jak najbardziej zasadne biorąc pod uwagę, że codziennie doświadczamy sytuacji stresujących. Każdy z nas radzi sobie z nimi jak może najlepiej. Są jednak sposoby które pozwalają na dobre radzenie sobie z nimi przez każdego z nas. Chronią one nas jak i nasze otoczenie przed negatywnymi skutkami działań wywołanych przez stres i złość.

Adresaci spotkania:

 • kierownicy zespołów,
 • wykładowcy, nauczyciele, trenerzy,
 • pracownicy administracji samorządowej,
 • osoby pracujące na co dzień z Klientem wewnętrznym i zewnętrznym,
 • każdy kto doświadcza stresu i chce sobie z nim skutecznie radzić

Cel spotkania:

Stres dotyka każdego z nas. Niski poziom stresu jest budujący i pozwalający na skuteczne działanie. Podniesiony a nawet wysoki poziom przeszkadza w swobodnym funkcjonowaniu. Zaburza naszą koncentrację, utrudnia racjonalne myślenie i działanie. Celem tego spotkania jest przede wszystkim:

- zwiększenie umiejętności koncentracji

- zapoznanie z mechanizmami powstawania stresu

- przećwiczenie efektywnych sposobów radzenia sobie ze stresem

- poznanie sposobów na wyciszenie się i efektywne działanie zarówno zawodowe jak i prywatne

Wartość dodana:

                Konsultacje odnośnie poszczególnych sytuacji. Możliwość pracy indywidualnej, coachingowej  jak również szansa na omówienie ich na forum grupy celem poznania stanowisk innych uczestników i trenerów.

Metodologia:

Spotkanie to warsztat czyli przede wszystkim ćwiczenia. Scenariusz spotkania skonstruowany jest w taki sposób aby pracować na przypadkach jak najbliższych uczestnikowi a jeśli pojawi się taka wola to na przypadkach uczestników. Narzędziami jakie będziemy wykorzystywać w procesie rozwoju będą przede wszystkim:

- burze mózgów,

- dyskusje moderowane

- ćwiczenia interaktywne

- prezentacje multimedialne

- scenariusze sytuacyjne

Zawartość spotkania:

 

1 dzień

 1. Uważność – czym jest, co wnosi do działania i co nas rozprasza

Codzienność naszego funkcjonowania bombarduje nas całą masą rozpraszaczy. Wiele z nich mamy na własne życzenie np. telefony. Inne są zupełnie od nas niezależne. Bardzo dużą umiejętnością jest radzenie sobie z nimi. Pomaga w tym uważność. Pozwala nam na skupieniu się na sednie naszego działania. Łatwo jest powiedzieć “Uważaj na to co robisz” - tylko jak to zrobić?

 1. Sposoby budowania uważności

Ta część odpowie na postawione wcześniej pytanie - “Jak być uważnym?” Poznasz sposoby na budowanie w sobie uważności. Przećwiczysz metody na poprawienie koncentracji na aktualnej chwili, aktualnym działaniu bądź stanie w którym jesteś.

 1. Stres – czym jest i dlaczego nam towarzyszy.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego funkcjonowania w świecie. Potrafi doskonale napędzać do działania jak również świetnie zabija działanie. Dowiesz się skąd się bierze stres, co sprawia, że nas wzmacnia oraz jakie są efekty nadmiernego oddziaływania stresu.

 1. Metody zapobiegania stresowi

Skoro stres w wielu miejscach nam przeszkadza to warto wiedzieć jak sobie z nim radzić. Ta część skupia się na sposobach zabezpieczania się przed nadmiernym stresem.

 1. Metody radzenia sobie ze stresem w warunkach codziennych – ad hoc

Nie zawsze jednak da się przygotować na funkcjonowanie przy niskim poziomie stresu. Niektóre sytuacje powodują, że granica stresu motywującego zostaje przekroczona. Poznasz w tej części sposoby na radzenie sobie z napięciem tu i teraz. Są to metody które można zastosować praktycznie w każdym miejscu i czasie.

 1. Sposoby rozładowywania stresu - długofalowe

Nieraz jednak znajdujemy się w takim stanie, że metody na tu i teraz nie wystarczają, albo wystarczają na bardzo krótko. Co wtedy zrobić? W tej właśnie części omówimy i przećwiczymy metody, które pozwalają na rozładowanie stresu, rozluźnienie, wyciszenie, opanowanie emocji.

WSTECZ

WYBORY SAMORZĄDOWE ZA:

Wybory Samorządowe 2018

Szkolenia kontakt

Wyślij zamówienie na szkolenie