• Slider numer 1
 • Slider numer 2
 • Slider numer 3

Nastawienie w działaniu

Czas spotkania  8h.

 

Grupa docelowa:

Każdy z nas podejmuje codziennie masę działań. Są to działania ad hoc jak również dalekosiężne plany. Chcemy aby przyniosły nam jak najlepsze efekty. Zapalamy się do działania a następnie bywa różnie. Zatem jeśli zdarza Ci się marzyć, planować, przygotowywać a następnie na tym poprzestajesz zapraszam na spotkanie. Jeśli chcesz podjąć działanie ale uważasz, że to i tak się nie uda odwiedź nas.

Adresaci spotkania:

 • osoby, które czują zmęczenie swoją pracą,
 • osoby mające kryzys co do celowości swojego działania,
 • kierownicy zespołów, którzy chcą wiedzieć jak pracować z nastawieniem swoich podwładnych
 • sprzedawcy, pracownicy obsługi Klienta,
 • pracownicy administracji samorządowej,
 • wszyscy, którzy czują się zniechęceni lub znudzeni swoimi codziennymi działaniami

 

Cel spotkania:

“Jeśli wierzysz, że Ci się uda masz rację. Jeśli uważasz, że się nie uda - również masz rację” Każde nasze działanie ma szansę powodzenia kiedy w nie wierzymy. Kiedy zakładamy, że się nie uda osłabiamy szansę na sukces. Najważniejszym elementem każdego działania jest nasze nastawienie do tego co robimy.

Podczas spotkania poznasz:

 • elementy jakie wpływają na nasze podejście do działania,
 • jak wzmocnić umiejętności budowania nastawienia,
 • sposoby na budowanie pozytywnego myślenia,
 • sposoby wzmocnienia poczucia sprawstwa.

Wartość dodana:

Konsultacje odnośnie poszczególnych sytuacji. Możliwość indywidualnej pracy coachingowej jak również szansa na omówienie ich na forum grupy celem poznania stanowisk innych uczestników i trenerów.

Korzyści dla uczestników:

- zwiększenie świadomości czym jest nastawienie

- zwiększenie umiejętności budowania nastawienia

- doświadczenie jak można wpływać na swoje nastawienie

- poznanie sposobów budowania pozytywnego myślenia i nastawienia do działania

- przećwiczenie metod i technik pracy z nastawieniem.

 

Metodologia:

Spotkanie to warsztat czyli przede wszystkim ćwiczenia. Scenariusz spotkania skonstruowany jest w taki sposób aby pracować na przypadkach jak najbliższych uczestnikowi a jeśli pojawi się taka wola to na przypadkach uczestników. Narzędziami jakie będziemy wykorzystywać w procesie rozwoju będą przede wszystkim:

- burze mózgów,

- dyskusje moderowane

- ćwiczenia interaktywne

- prezentacje multimedialne

- scenariusze sytuacyjne

Zawartość spotkania:

1 dzień

 

 1. Na co mam wpływ?

Podejmując działanie chcemy mieć nad nim pełną kontrolę. Są jednak rzeczy na które nie mamy wpływu. Z wieloma z tych rzeczy trudno nam się pogodzić i próbujemy na siłę je zmieniać lub na nie oddziaływać. Bardzo ważnym elementem działania jest świadomość na co mam wpływ, a co jest poza moją strefą oddziaływania. Pokażemy jak rozpoznać te elementy i jak na nie oddziaływać od strony praktycznej.

 1. Jak wygląda moje otoczenie?

Kiedy mówimy o działaniu, planowaniu i nastawieniu dobrze jest się zatrzymać i zweryfikować w jakim miejscu jesteśmy. Podczas tej części spotkania dokonasz analizy aktualnego miejsca w którym jesteś w swoim życiu. Poznasz jak zrobić analizę swojego potencjału w zakresie pracy ze swoim nastawieniem.

 1. Koło sukcesu.

Każdy pomysł i jego realizacja wiąże się z wieloma etapami przez które każdy z nas przechodzi aby odnieść sukces. W tej części poznasz wszystkie elementy jakie składają się na proces działania. Zapoznasz się z warunkami koniecznymi do odniesienia zwycięstwa.

 1. Budowanie wizji.

Pierwszym i podstawowym etapem działania jest pomysł. Od niego wszystko się zaczyna. Poznasz sposoby jak budować wizje oraz jak zaszczepiać ją wśród innych.

 1. Praca z wiarą w siebie.

Działanie ma sens tylko wtedy kiedy wierzymy w jego powodzenie. Kiedy mamy wątpliwości wówczas trudno nam działać na 100% swoich możliwości. W tej części doświadczysz sposobów pozwalających na budowanie wiary w siebie zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

 1. Przeszkody w działaniu - jak sobie z nimi radzić.

Wykonując różne czynności przy realizacji swoich pomysłów możemy trafić na przeszkody lub trudności. Poznasz sposoby w jaki sposób radzić sobie z oczekiwanymi jak również nieoczekiwanymi przeszkodami jakie pojawiają się w działaniu.

 1. Informacja zwrotna - co zrobić z krytyką?

Każde działanie wywołuje efekt. Efekty są różne i powodują różne komentarze. Jedna są wzmacniające i budujące, inne wręcz przeciwnie. Dlatego też ważnym elementem jest umiejętność radzenia sobie z informacjami jakie płyną po naszym działaniu.

WSTECZ

WYBORY SAMORZĄDOWE ZA:

Wybory Samorządowe 2018

Szkolenia kontakt

Wyślij zamówienie na szkolenie